За сприяння Міністерства освіти і науки України, Європейської мережі підприємств України (Enterprise Europe Network) протягом 13-28 квітня 2023 року відбувся міжнародний стартап-захід «Young Innovation Hackathon». Головною метою заходу була підтримка молодіжних українських стартапів та розвиток інноваційної культури серед молоді.
Young Innovation Hackathon включав насичену програму заходів: воркшопи в режимі реального часу від провідних експертів зі значним досвідом у сфері інноваційної та інвестиційної діяльності стартапів; нетворкінг та комунікацію з провідними партнерами заходу, його учасниками та експертами; доступ до глобальної мережі менторів, партнерів, галузевих експертів та стартапів; настановчі сесії від експертів, що охоплюють ключові сфери діяльності стартапу; практичні поради від менторів із метою просування власної справи; інструменти та методики мислення, які допоможуть прискорити зростання та розвиток команди; Q&A-сесії, на яких учасники могли поставити та розібрати актуальні для них запитання; Young Innovation Bootcamp; консультації з менторами; заочне представлення стартапів та пітч-сесію.
У заході взяли участь понад 200 стартапів із різних сфер - ІТ, електроніки, харчової, біологічної та медичної інновацій та технологій. Учасники мали можливість навчатися у експертів, спілкуватися з колегами та презентувати свої стартап-проєкти потенційним інвесторам.
Серед 200 стартапів для пітч-сесії, яка відбулась 28 квітня 2023 року на Young Innovation Demo Day були відібрані 10 кращих стартапів, серед яких 4 стартапи Вінницького національного аграрного університету: Технологічно-промислового фахового коледжу ВНАУ - ApiBread, факультету економіки та підприємництва - MAS, Немирівського фахового коледж будівництва, економіки та дизайну ВНАУ - Lego&Eco BRICK і АGRO-house3D+.
Інформаційні профілі та пропозиції усіх 10 команд-фіналістів будуть представлені в мережі Європейської мережі підприємств України (Enterprise Europe Network).
Жюрі з високваліфікованих спеціалістів оцінили виступи стартапів та, за результатами пітчингу, обрали ТОP-3 стартапи-переможці, які отримали рекомендації та представлять свої стартапи у Німеччині - на великому фестивалі у м. Лейпциг і візьмуть участь у тренінгах у м. Галле.
До трійки переможців увійшов стартап Технологічно-промислового коледжу ВНАУ – ApiBread – це інноваційний, функціональний продукт, що вирішує цілий ряд проблем. Унікальним компонентом даного продукту є бджолиний підмор, діючою біологічно-активною речовиною якого є хітозан.
Склад команди: заступник директора з навчальної роботи Алла Горденко, викладач технологічних спецдисциплін Світлана Тузова, викладач іноземних мов Віта Шаргородська та студентки 3 курсу технологічного відділення спеціальності «Харчові технології» Ольга Рудь та Анастасія Щербата.
Вітаємо команди винахідників Технологічно-промислового фахового коледжу ВНАУ; факультету економіки та підприємництва і Немирівського фахового коледжу будівництва, економіки та дизайну ВНАУ і зичимо успіхів у подальшій реалізації інноваційних проєктів!